NOVINKY

Aktuální info ze světa pěnivého moku

VYROBILI JSME REKORDNÍ PŘÍBORPACOVSKÉ STROJÍRNY se mohou pochlubit dalším zápisem do knihy rekordů. V dílnách společnosti vznikl příbor pro obry. Nůž měří 260 centimetrů, vidlička 249 centimetrů. Celý příbor váží kolem 60 kilogramů. Lidé si ho budou moci prohlédnout mimo jiné také během letošního 27. ročníku festivalu Pelhřimov - město rekordů, který se uskuteční 9. a 10. června.
Práce na výrobě příboru trvala 75 hodin a části příboru se pálili na laserovém stroji, který je jeden z největších v Evropě. "Byli jsme limitováni prostorovými možnostmi muzea, mohli jsme klidně vyrobit až šestimetrový příbor," řekl ČTK generální ředitel Pacovských strojíren Ludvík Ješátko.
Hodnota použitého materiálu a vynaložené práce se pohybuje kolem 100.000 korun. "Takové věci se musí dělat s fandovstvím," řekl Ješátko a přiznal, že už vymyslel, jaký rekordní výrobek pacovští strojaři připraví na pelhřimovský festival rekordů v roce 2018. "Bude to souviset s potravinářským průmyslem," naznačil.

Novinky

Rozšíření Pivovar U Supa
07.02.2018

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly v loňském roce unikátní technologii se skleněnou varnou pro jednu z nejznámějších pražských restaurací U Supa, která se nachází v samém centru města nedaleko Staroměstského náměstí. Po necelém roce provozu došlo...

Více novinek