NOVINKY

Aktuální info ze světa pěnivého moku

Veletrh potravinářských technologii BTA v BarceloněPravidelně jednou za tři roky se koná v Barceloně na jaře jeden z nejvýznamnějších veletrhů, zaměřených na potravinářské technologie a to od zpracování surovin až po jejich balení a logistiku s tím spojenou.
PACOVSKÉ STROJÍRNY se ve dnech 21. – 24. dubna prezentovali na této výstavě jakožto významný evropský výrobce zařízení pro potravinářský průmysl s důrazem na dodávky moderních technologií pro pivovarnictví. Hlavním důvodem účasti naší společnosti je fakt, že v posledních několika letech vzrůstá na Pyrenejském poloostrově poptávka po kvalitním pivě na úkor tradičního pití vína. Místní výrobci piva, především velké koncerny jako San Miguel a Estrella Damm vč. licenčního Heinekenu, nenabízejí nijak zajímavá piva a tak se poptávka řeší především dovozem kvalitních piv ze zemí s tradiční výrobou jako je Česko či Německo.
Naším cílem je dostat se na španělské teritorium s našimi malými a středními pivovary, které by vyráběly výrazně kvalitnější pivo a se kterým bychom se dostali do těch oblastí, kde je poptávka po dobrém pivu největší. Jsou to především turisticky nejnavštěvovanější oblasti – Kanárské a Baleárské ostrovy, Costa Brava, pobřeží Středozemního moře a některá turisticky zajímavá města, jako jsou Madrid, Barcelona, Valencie apod. Hlavní klientelou v těchto oblastech jsou turisté ze zemí, kde kvalitní pivo je běžně dostupné – Německo, Anglie, Skandinávie a dnes už i Rusko a zatím v těchto letoviskách jsou odkázáni na konzumaci dovozového lahvového piva. A my přicházíme s alternativou tzv. „craft beer“, což je nabídka kvalitního nepasterizovaného „živého“ piva z minipivovarů, lokálně umístěných právě v těchto zmiňovaných oblastech. A co více, napomáhá nám k tomu i nová legislativa, platná od začátku tohoto roku, kdy odpadly některé legislativní předpisy, které bránily vzniku nových malých pivovarů. I proto jsou např. v Barceloně, která je větší než Praha, pouze tři minipivovary.
Do našich obchodních aktivit, jak se do těchto oblastí dostat, jsme zapojili zastoupení Czech Tradu v Madridu, dále jednoho z místních nejvýznamnějších velkoprodejců nápojů společnost Xiata Group, která m.j. zajišťuje ve Španělsku distribuci českých piv Bernard a Lobkowicz, ale i honorární konzuly na Mallorce a Tenerife.
„Věříme tak, že španělské teritorium se může stát pro PACOVSKÉ STROJÍRNY jedním z exportně nejzajímavějších oblastí,“ řekl ředitel pro strategické trhy a marketing Petr Cejnar.

Novinky

Rozšíření Pivovar U Supa
07.02.2018

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly v loňském roce unikátní technologii se skleněnou varnou pro jednu z nejznámějších pražských restaurací U Supa, která se nachází v samém centru města nedaleko Staroměstského náměstí. Po necelém roce provozu došlo...

Více novinek